Wabi nas Polska

 

Arkady Paweł Fiedler - po ośmiu latach przebywania i pracy za granicą, kierowany potrzebą ponownego wejrzenia w kraj ojczysty - wpada na pomysł PoDrodze.

  maluch1

PoDrodze to wyprawa objazdowa, dwóch długoletnich przyjaciół, na nowo - w niekonwencjonalny sposób - odkrywających Polskę. Podróż Fiatem 126p - Maluchem - legendarnym samochodem z czasów dzieciństwa uczestników wyprawy, który znika z dróg i sam w sobie staje się historią.

 

Celem wyprawy jest ukazanie Polski, której poznawanie może okazać się niezapomnianą przygodą. Odkrycie kraju, pełnego - unikalnej w skali europejskiej - przyrody, fascynujących historycznie miejsc, ich mieszkańców i opowieści. Chcemy ukazać Polskę: ukrytą i odkrytą, swojską i egzotyczną, ginącą i odżywającą... Wyprawa jest rzetelnie zaplanowana; jej trasa ma przebiegać wzdłuż granic kraju, co zapewni najdłuższą z możliwych dróg po Polsce (ponad 4000km!). Wyruszamy z mapą i przewodnikiem, lecz otwarci na spontaniczne przygody - po drodze...

 

Początek podróży - 15 Lipca 2009 w Puszczykowie. (w Muzeum Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera) Zakończenie - również w Puszczykowie - 1 Sierpnia 2009.

 

Wyprawa pod Patronatem Muzeum Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera.


 
stamp mwj merkury vw kruger-plus gab b mwj mwj